Avustralya Zirvelerindeki Samanyolu - Uzayboslugu.com

Görsel

Avustralya Zirvelerindeki Samanyolu

Görüntü Katkısı ve Telif Hakkı: Michael Goh

Bu görüntüde; ön kısımda, Batı Avustralya’daki Nambung Ulusal Parkı‘ndaki kaya kuleleri olan Pinnacles bulunmaktadır. Eski deniz kabuklarından (kireçtaşı) yapılmış, bu insan boyutundaki Pitoresk Kulelerin nasıl oluştuğu bilinmemektedir. Arka kısımda, ortadaki Pinnacle‘ın sonunu biraz geçtikten sonra, parlak bir hilal Ay görünmektedir. 

Ay’ın etrafındaki ürkütücü ışıltı, çoğunlukla burçlara ait ışıktır; Güneş Sistemi‘ndeki gezegenler arasında yörüngede dönen toz taneciklerinden yansıyan güneş ışığı görünmektedir. Samanyolu Gökadamızın merkez şeridi, tepede kemerli görünümü de dikkat çekmektedir. Arka plandaki gece gökyüzünde birçok ünlü yıldız ve bulutsu da görülebilmektedir.

Bilgilendirme: Bu web sitesini farklı platformlar üzerinden görüntülüyor iseniz, en iyi şekilde verim alabilmek için tarayıcı üzerinden erişim sağlamanızı tavsiye ediyoruz. Bahsi geçen platformlar, size en iyi kullanıcı deneyimini sunamaz. Lütfen web sitemizi tarayıcı üzerinden ziyaret edin.
Yazar Hakkında

Makaleleri

2020 yılının 3. çeyreğinde, bizim gibi tüm uzay meraklıları için kaliteli ve özgün içerikleri harmanlayarak en güncel olacak şekilde yazmaya başladık. Değerli okurlarımızla birlikte bir uzay serüvenine çıktık ve bu serüvende birlikte yol alıyoruz. Bizi takip eden, etmeyen herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Benzer Yazılar
Görsel

Günün Astronomi Resmi

Parlak, sarımsı bir gökyüzü feneri ve Mars bu gece de yine çok parlak…
Devamını oku
Görsel

Sentinel-6 Michael Freilich Uydusunu Fırlatmaya Hazırlama

Sentinel-6 Michael Freilich okyanus izleme uydusu, SpaceX Falcon 9 yük kaportasında…
Devamını oku
Görsel

21 Ekim: Gökyüzü Manzarası

Bu resimde birçok bilinen gökyüzü yapıları bulunmaktadır. Öne çıkan karanlık gökyüzü…
Devamını oku
E-POSTA ABONELİĞİ
Yeni içerikleri ilk siz okuyun

Hemen şimdi bir mail aboneliği başlatın ve yeni içeriklerden anında haberiniz olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir