Frank Rubio: Pilotluktan Doktorluğa ve Sonrasında Astronotluğa Giden Yol - Uzayboslugu.com

Görsel

Frank Rubio: Pilotluktan Doktorluğa ve Sonrasında Astronotluğa Giden Yol

Dr. Frank Rubio , 2017 Astronot Aday Sınıfına katılmak üzere NASA tarafından seçildi. Ağustos 2017’de göreve başladı ve ilk astronot aday eğitimini tamamladıktan sonra artık bir görev ataması için uygun duruma geldi. Rubio, 1998 yılında West Point, New York’taki ABD Askeri Akademisi’nden mezun oldu ve 2010 yılında Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nden Tıp Doktorası aldı. Tıp fakültesine gitmeden önce UH-60 Blackhawk olarak görev yaptı. ABD Ordusu’nda helikopter pilotu olarak Bosna, Afganistan ve Irak’a konuşlandırmalar sırasında 600 saatten fazla savaş ve yakın tehlike zamanı dahil olmak üzere 1.100 saatten fazla uçtu. Dr. Rubio, kurul sertifikalı bir aile hekimi ve uçuş cerrahıdır.

Bu görüntüde Rubio , 10 Temmuz 2019 Çarşamba günü NASA’nın Houston, Teksas’taki Johnson Uzay Merkezi’nde yankısız odada duruyor. 

Bilgilendirme: Bu web sitesini farklı platformlar üzerinden görüntülüyor iseniz, en iyi şekilde verim alabilmek için tarayıcı üzerinden erişim sağlamanızı tavsiye ediyoruz. Bahsi geçen platformlar, size en iyi kullanıcı deneyimini sunamaz. Lütfen web sitemizi tarayıcı üzerinden ziyaret edin.
Yazar Hakkında

Makaleleri

2020 yılının 3. çeyreğinde, bizim gibi tüm uzay meraklıları için kaliteli ve özgün içerikleri harmanlayarak en güncel olacak şekilde yazmaya başladık. Değerli okurlarımızla birlikte bir uzay serüvenine çıktık ve bu serüvende birlikte yol alıyoruz. Bizi takip eden, etmeyen herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Benzer Yazılar
Görsel

Günün Astronomi Resmi

Parlak, sarımsı bir gökyüzü feneri ve Mars bu gece de yine çok parlak…
Devamını oku
Görsel

Sentinel-6 Michael Freilich Uydusunu Fırlatmaya Hazırlama

Sentinel-6 Michael Freilich okyanus izleme uydusu, SpaceX Falcon 9 yük kaportasında…
Devamını oku
Görsel

21 Ekim: Gökyüzü Manzarası

Bu resimde birçok bilinen gökyüzü yapıları bulunmaktadır. Öne çıkan karanlık gökyüzü…
Devamını oku
E-POSTA ABONELİĞİ
Yeni içerikleri ilk siz okuyun

Hemen şimdi bir mail aboneliği başlatın ve yeni içeriklerden anında haberiniz olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir