NASA, Robyn Gatens’i Uluslararası Uzay İstasyonu Başkan Vekili Seçti - Uzayboslugu.com
Haberler

NASA, Robyn Gatens’i Uluslararası Uzay İstasyonu Başkan Vekili Seçti

NASA’nın İnsan Keşif ve Operasyonlarından sorumlu yönetici ortağı Kathy Lueders, Robyn Gatens’i NASA Genel Merkezi’ndeki Uluslararası Uzay İstasyonu’nun vekil direktörü olarak atadı. Atama 25 Ağustos’ta yürürlüğe girdi. Eski müdür Sam Scimemi, ajansın İnsan Arama ve Operasyonları Misyon Müdürlüğü için özel asistan olarak yeni sorumluluklar üstlendi.

Lueders, “Robyn, Uluslararası Uzay İstasyonu için liderliğini ve stratejik vizyonunu ve sağlam bir düşük Dünya yörünge ekonomisi sağlama çabalarını gösterdi ve ben de bunu vekil yönetmen olarak yapmaya devam edeceğinden eminim” dedi.

Bu rolde Gatens, NASA’nın Houston’daki Johnson Uzay Merkezi’nde Uluslararası Uzay İstasyonu Program Yöneticisi Joel Montalbano ile yakın çalışarak, ajans düzeyinde uzay istasyonu programı için strateji, politika, entegrasyon ve paydaş katılımına liderlik edecek. Gatens, program için teknik tavsiyelerde bulunmanın yanı sıra, programın yürütülmesini ve risklerin yönetilmesini denetleyecektir.

Gatens, NASA’da hem uzay istasyonu programında hem de insan uzay uçuşu görevleri için yaşam destek sistemlerinin geliştirilmesi ve yönetilmesinde 35 yıllık deneyime sahiptir. NASA kariyerine 1985 yılında ajansın Alabama, Huntsville’deki Marshall Uzay Uçuş Merkezi’nde başladı ve burada istasyonun rejeneratif çevre kontrolü ve yaşam destek sistemi (ECLSS) için sistemler liderliği ve ECLSS bölüm şefliği yaptı.

NASA’nın Üstün Liderlik ve Olağanüstü Başarı Madalyaları sahibidir. Georgia Institute of Technology‘den kimya mühendisliği alanında lisans derecesine sahiptir.

Bilgilendirme: Bu web sitesini farklı platformlar üzerinden görüntülüyor iseniz, en iyi şekilde verim alabilmek için tarayıcı üzerinden erişim sağlamanızı tavsiye ediyoruz. Bahsi geçen platformlar, size en iyi kullanıcı deneyimini sunamaz. Lütfen web sitemizi tarayıcı üzerinden ziyaret edin.
Yazar Hakkında

Makaleleri

2020 yılının 3. çeyreğinde, bizim gibi tüm uzay meraklıları için kaliteli ve özgün içerikleri harmanlayarak en güncel olacak şekilde yazmaya başladık. Değerli okurlarımızla birlikte bir uzay serüvenine çıktık ve bu serüvende birlikte yol alıyoruz. Bizi takip eden, etmeyen herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Benzer Yazılar
HaberlerUzay

Türksat 5A Dünya Yörüngesine Fırlatıldı

Cape Canaveral Uzay Kuvvetleri İstasyonunda 21:15 EST’de (8 Ocak 0215 GMT), Uzay Fırlatma…
Devamını oku
HaberlerUzay

NASA'yı Mars'ta Yedi Dakikalık Dehşet Bekliyor

NASA, gezici aracı Perseverance, Şubat ayında Mars’a indiğinde, uzay aracı 20.000 km/s…
Devamını oku
HaberlerUzay

Neptün'deki Karanlık Bir Fırtına Yönünü Tersine Çevirdi

NASA’nın Hubble Uzay Teleskobu girdabı ilk olarak 2018’de tespit etti. Bir yıl…
Devamını oku
E-POSTA ABONELİĞİ
Yeni içerikleri ilk siz okuyun

Hemen şimdi bir mail aboneliği başlatın ve yeni içeriklerden anında haberiniz olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir