NASA, Robyn Gatens’i Uluslararası Uzay İstasyonu Başkan Vekili Seçti - Uzayboslugu.com

Haberler

NASA, Robyn Gatens’i Uluslararası Uzay İstasyonu Başkan Vekili Seçti

NASA’nın İnsan Keşif ve Operasyonlarından sorumlu yönetici ortağı Kathy Lueders, Robyn Gatens’i NASA Genel Merkezi’ndeki Uluslararası Uzay İstasyonu’nun vekil direktörü olarak atadı. Atama 25 Ağustos’ta yürürlüğe girdi. Eski müdür Sam Scimemi, ajansın İnsan Arama ve Operasyonları Misyon Müdürlüğü için özel asistan olarak yeni sorumluluklar üstlendi.

Lueders, “Robyn, Uluslararası Uzay İstasyonu için liderliğini ve stratejik vizyonunu ve sağlam bir düşük Dünya yörünge ekonomisi sağlama çabalarını gösterdi ve ben de bunu vekil yönetmen olarak yapmaya devam edeceğinden eminim” dedi.

Bu rolde Gatens, NASA’nın Houston’daki Johnson Uzay Merkezi’nde Uluslararası Uzay İstasyonu Program Yöneticisi Joel Montalbano ile yakın çalışarak, ajans düzeyinde uzay istasyonu programı için strateji, politika, entegrasyon ve paydaş katılımına liderlik edecek. Gatens, program için teknik tavsiyelerde bulunmanın yanı sıra, programın yürütülmesini ve risklerin yönetilmesini denetleyecektir.

Gatens, NASA’da hem uzay istasyonu programında hem de insan uzay uçuşu görevleri için yaşam destek sistemlerinin geliştirilmesi ve yönetilmesinde 35 yıllık deneyime sahiptir. NASA kariyerine 1985 yılında ajansın Alabama, Huntsville’deki Marshall Uzay Uçuş Merkezi’nde başladı ve burada istasyonun rejeneratif çevre kontrolü ve yaşam destek sistemi (ECLSS) için sistemler liderliği ve ECLSS bölüm şefliği yaptı.

NASA’nın Üstün Liderlik ve Olağanüstü Başarı Madalyaları sahibidir. Georgia Institute of Technology‘den kimya mühendisliği alanında lisans derecesine sahiptir.

Bilgilendirme: Bu web sitesini farklı platformlar üzerinden görüntülüyor iseniz, en iyi şekilde verim alabilmek için tarayıcı üzerinden erişim sağlamanızı tavsiye ediyoruz. Bahsi geçen platformlar, size en iyi kullanıcı deneyimini sunamaz. Lütfen web sitemizi tarayıcı üzerinden ziyaret edin.
Yazar Hakkında

Makaleleri

2020 yılının 3. çeyreğinde, bizim gibi tüm uzay meraklıları için kaliteli ve özgün içerikleri harmanlayarak en güncel olacak şekilde yazmaya başladık. Değerli okurlarımızla birlikte bir uzay serüvenine çıktık ve bu serüvende birlikte yol alıyoruz. Bizi takip eden, etmeyen herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Benzer Yazılar
HaberlerUzay

SpaceX'in 4 Astronotu Taşıyan Crew Dragon Kapsülü Uzay İstasyonu'na Ulaştı

NASA’nın SpaceX Crew-2 astronotları, mikro yerçekimi laboratuvarındaki ikinci ticari…
Devamını oku
HaberlerUzay

Perseverance, Mars'ta Oksijen Üretmeye Başladı

Perseverance, astronotların bir gün Kızıl Gezegeni keşfetmelerine yardımcı olabilecek bir…
Devamını oku
HaberlerUzay

Perseverance Mars'a İniş Yaptı

NASA, 18 Şubat Perşembe günü Mars’ın Jezero Krateri’ne yaptığı iniş…
Devamını oku
E-POSTA ABONELİĞİ
Yeni içerikleri ilk siz okuyun

Hemen şimdi bir mail aboneliği başlatın ve yeni içeriklerden anında haberiniz olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir