BilgilerUzay

NASA’nın Perseverance Rover’ı Mars Yolunda Gerçek Zamanlı Olarak Takip Edin

NASA’nın Mars 2020 Perseverance keşif görevini en son 30 Temmuz 2020’de, Mars için bir yörüngede derin uzayın karanlığında kaybolurken gördük. Ancak NASA’nın Eyes on the Solar System ile , insanlığın en sofistike gezgini ve onunla seyahat eden Ingenuity Mars Helikopteri olarak Jezero Krateri’ne gelecek altı ay içinde milyonlarca kilometre yol kat ederek gerçek zamanlı olarak takip edebilirsiniz.

Perseverance Rover

NASA’nın Güney Kaliforniya’daki Jet Propulsion Laboratuvarı’nda Mars 2020 görev tasarımı ve navigasyon yöneticisi Fernando Abilleira, “Güneş Sistemindeki Gözler, seyir ekibinin Perseverance’ın Mars’a giden rotasını çizmek için kullandığı aynı yörünge verilerini görselleştiriyor” dedi. “Yolculuğumuzu bizimle birlikte takip etmek istiyorsanız, olmanız gereken yerdesiniz.”

Görev Hakkında Daha Fazla Bilgi

Kaliforniya, Pasadena’daki Caltech’in bir bölümü olan JPL tarafından NASA için yönetilen Mars 2020 Perseverance gezgini, Kızıl Gezegenin insan keşfine hazırlanmanın bir yolu olarak Ay’a yönelik görevleri içeren daha büyük bir programın parçası. Astronotları 2024 yılına kadar Ay’a geri döndürmekle görevlendirilen NASA, 2028 yılına kadar NASA’nın Artemis ay keşif planları aracılığıyla Ay’da ve çevresinde sürdürülebilir bir insan varlığı oluşturacak.

Yazar Hakkında

Makaleleri

2020 yılının 3. çeyreğinde, bizim gibi tüm uzay meraklıları için kaliteli ve özgün içerikleri harmanlayarak en güncel olacak şekilde yazmaya başladık. Değerli okurlarımızla birlikte bir uzay serüvenine çıktık ve bu serüvende birlikte yol alıyoruz. Bizi takip eden, etmeyen herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Benzer Yazılar
HaberlerUzay

Araştırmalara Göre, Aydaki Su Düşündüğümüzden Daha Yaygın

Colorado Üniversitesi Atmosfer ve Uzay Fiziği Laboratuvarı’nda yardımcı doçent olan Paul…
Devamını oku
BilgilerUzay

Uzay Sondası Nedir?

Bilimsel bir araştırmaya göre, bilim verilerini toplamak için uzayda seyahat eden bir uzay…
Devamını oku
HaberlerUzay

NASA, Bennu Asteroidini Neden Bu Kadar Önemsiyor?

Asteroit Bennu, şu anda Dünya‘dan 200 milyon milden (321 milyon kilometre) daha uzaktadır.
Devamını oku
E-POSTA ABONELİĞİ
Yeni içerikleri ilk siz okuyun

Hemen şimdi bir mail aboneliği başlatın ve yeni içeriklerden anında haberiniz olsun.

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir