NASA’nın Perseverance Rover’ı Mars Yolunda Gerçek Zamanlı Olarak Takip Edin - Uzayboslugu.com

BilgilerUzay

NASA’nın Perseverance Rover’ı Mars Yolunda Gerçek Zamanlı Olarak Takip Edin

NASA’nın Mars 2020 Perseverance keşif görevini en son 30 Temmuz 2020’de, Mars için bir yörüngede derin uzayın karanlığında kaybolurken gördük. Ancak NASA’nın Eyes on the Solar System ile , insanlığın en sofistike gezgini ve onunla seyahat eden Ingenuity Mars Helikopteri olarak Jezero Krateri’ne gelecek altı ay içinde milyonlarca kilometre yol kat ederek gerçek zamanlı olarak takip edebilirsiniz.

Perseverance Rover

NASA’nın Güney Kaliforniya’daki Jet Propulsion Laboratuvarı’nda Mars 2020 görev tasarımı ve navigasyon yöneticisi Fernando Abilleira, “Güneş Sistemindeki Gözler, seyir ekibinin Perseverance’ın Mars’a giden rotasını çizmek için kullandığı aynı yörünge verilerini görselleştiriyor” dedi. “Yolculuğumuzu bizimle birlikte takip etmek istiyorsanız, olmanız gereken yerdesiniz.”

Görev Hakkında Daha Fazla Bilgi

Kaliforniya, Pasadena’daki Caltech’in bir bölümü olan JPL tarafından NASA için yönetilen Mars 2020 Perseverance gezgini, Kızıl Gezegenin insan keşfine hazırlanmanın bir yolu olarak Ay’a yönelik görevleri içeren daha büyük bir programın parçası. Astronotları 2024 yılına kadar Ay’a geri döndürmekle görevlendirilen NASA, 2028 yılına kadar NASA’nın Artemis ay keşif planları aracılığıyla Ay’da ve çevresinde sürdürülebilir bir insan varlığı oluşturacak.

Bilgilendirme: Bu web sitesini farklı platformlar üzerinden görüntülüyor iseniz, en iyi şekilde verim alabilmek için tarayıcı üzerinden erişim sağlamanızı tavsiye ediyoruz. Bahsi geçen platformlar, size en iyi kullanıcı deneyimini sunamaz. Lütfen web sitemizi tarayıcı üzerinden ziyaret edin.
Yazar Hakkında

Makaleleri

2020 yılının 3. çeyreğinde, bizim gibi tüm uzay meraklıları için kaliteli ve özgün içerikleri harmanlayarak en güncel olacak şekilde yazmaya başladık. Değerli okurlarımızla birlikte bir uzay serüvenine çıktık ve bu serüvende birlikte yol alıyoruz. Bizi takip eden, etmeyen herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Benzer Yazılar
HaberlerUzay

SpaceX'in 4 Astronotu Taşıyan Crew Dragon Kapsülü Uzay İstasyonu'na Ulaştı

NASA’nın SpaceX Crew-2 astronotları, mikro yerçekimi laboratuvarındaki ikinci ticari…
Devamını oku
HaberlerUzay

Perseverance, Mars'ta Oksijen Üretmeye Başladı

Perseverance, astronotların bir gün Kızıl Gezegeni keşfetmelerine yardımcı olabilecek bir…
Devamını oku
HaberlerUzay

Perseverance Mars'a İniş Yaptı

NASA, 18 Şubat Perşembe günü Mars’ın Jezero Krateri’ne yaptığı iniş…
Devamını oku
E-POSTA ABONELİĞİ
Yeni içerikleri ilk siz okuyun

Hemen şimdi bir mail aboneliği başlatın ve yeni içeriklerden anında haberiniz olsun.

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir