Okyanuslar Nereden Geldi? - Uzayboslugu.com

Bilim

Okyanuslar Nereden Geldi?

Dünya oluştuğunda denizler yoktu. Peki o zaman bunlar nereden geldiler? Bir teoriye göre, kuyrukluyıldız çekirdeği denen sayısız buzdan cismin dünyaya çarpması sonucu ortaya çıktılar. Bunlar, özellikle iç güneş sisteminin oluşumu sırasında çokça mevcut olduklarından rahatlıkla yeni doğmuş Dünya’yla çarpışmış olabilirler. Yine de bazı bilim insanları burada kendiliğinden bir su kaynağının var olması gerektiğini öne sürmektedir. Birbirlerine kaynayıp Dünya’yı oluşturan aynı gezegen-öncesi enkazda su ve buz da mevcuttu. Yani okyanusların, Dünya’yı oluştururken katı bileşenlerin içinde bulunan sulardan gelmiş olması da mümkündür.

Bilgilendirme: Bu web sitesini farklı platformlar üzerinden görüntülüyor iseniz, en iyi şekilde verim alabilmek için tarayıcı üzerinden erişim sağlamanızı tavsiye ediyoruz. Bahsi geçen platformlar, size en iyi kullanıcı deneyimini sunamaz. Lütfen web sitemizi tarayıcı üzerinden ziyaret edin.
Yazar Hakkında

Makaleleri

2020 yılının 3. çeyreğinde, bizim gibi tüm uzay meraklıları için kaliteli ve özgün içerikleri harmanlayarak en güncel olacak şekilde yazmaya başladık. Değerli okurlarımızla birlikte bir uzay serüvenine çıktık ve bu serüvende birlikte yol alıyoruz. Bizi takip eden, etmeyen herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Benzer Yazılar
BilimHaberlerUzay

Samanyolu'nun Soy Ağacı Deşifre Edildi

Bilim adamları bir süredir daha küçük galaksilerin birleşmesiyle galaksilerin…
Devamını oku
Bilim

Sera Gazı Sızıntısı

Bazı bilim insanlarının var olduğuna inandığı nemli ve ılıman iklimli Venüs tarihinin…
Devamını oku
BilgilerBilim

Her Şey Nasıl Başladı?

Evren büyüktür. Çok büyüktür. Bununla beraber eğer evrenin kökeniyle ilgili kuramlar…
Devamını oku
E-POSTA ABONELİĞİ
Yeni içerikleri ilk siz okuyun

Hemen şimdi bir mail aboneliği başlatın ve yeni içeriklerden anında haberiniz olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir