Orion Programı, Artemis I için Temel İncelemeyi Tamamladı - Uzayboslugu.com

HaberlerUzay

Orion Programı, Artemis I için Temel İncelemeyi Tamamladı

NASA‘nın Orion Programı, Artemis I uzay aracının uçuşa uygun olduğunu, Dünya’dan ayın çevresine girmeye hazır olduğunu, iniş ve kurtarma için eve dönmeye hazır olduğunu onaylamak için Sistem Kabul İncelemesini ve Tasarım Sertifikasyon İncelemesini tamamladı.

Mühendisler, uzay aracının her yönünün doğru, teknik olgunluğa sahip olmasını sağlamak için her uzay aracı sistemini, tüm test verilerini, inceleme raporlarını ve doğrulamayı destekleyen analizleri inceledi.

Aslında bu inceleme, tümüyle uzay aracı geliştirme çabalarına onay damgası verdi ve Uzay Fırlatma Sistemi roketiyle entegrasyondan önce geçilmesi gereken son resmi basamak olduğundan bu onayın öneminin büyük olduğunu bir kez daha göstermiş oldu.

İnceleme, uzay aracı tasarımına ek olarak, tüm güvenilirlik ve güvenlik analizlerini, üretim kalitesini ve konfigürasyon yönetim sistemlerini ve operasyon kılavuzlarını onayladı.

Orion, Uzay Fırlatma Sistemi ve Keşif Yer Sistemleri programları, önümüzdeki yıl Orion ve SLS’nin ilk entegre uçuş testi olan Artemis I ile başlayarak Artemis programının temel unsurlarını meydana getirmektedir. Artemis II, astronotları her zamankinden daha uzağa götürecek ilk insan görevi olacak.

Bilgilendirme: Bu web sitesini farklı platformlar üzerinden görüntülüyor iseniz, en iyi şekilde verim alabilmek için tarayıcı üzerinden erişim sağlamanızı tavsiye ediyoruz. Bahsi geçen platformlar, size en iyi kullanıcı deneyimini sunamaz. Lütfen web sitemizi tarayıcı üzerinden ziyaret edin.
Yazar Hakkında

Makaleleri

2020 yılının 3. çeyreğinde, bizim gibi tüm uzay meraklıları için kaliteli ve özgün içerikleri harmanlayarak en güncel olacak şekilde yazmaya başladık. Değerli okurlarımızla birlikte bir uzay serüvenine çıktık ve bu serüvende birlikte yol alıyoruz. Bizi takip eden, etmeyen herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Benzer Yazılar
HaberlerUzay

Perseverance Mars'a İniş Yaptı

NASA, 18 Şubat Perşembe günü Mars’ın Jezero Krateri’ne yaptığı iniş…
Devamını oku
HaberlerUzay

BAE'nin Umut Sondası Mars Yörüngesine Girdi

Birleşik Arap Emirlikleri‘nin (BAE) “Umut” sondası, Arap dünyasının ilk…
Devamını oku
HaberlerUzay

SpaceX'in Starship SN9 Prototipi Fırlatıldı

SpaceX’in Starship aracının en son prototipi olan SN9, bugün (2 Şubat) şirketin…
Devamını oku
E-POSTA ABONELİĞİ
Yeni içerikleri ilk siz okuyun

Hemen şimdi bir mail aboneliği başlatın ve yeni içeriklerden anında haberiniz olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir