Orion Programı, Artemis I için Temel İncelemeyi Tamamladı - Uzayboslugu.com
HaberlerUzay

Orion Programı, Artemis I için Temel İncelemeyi Tamamladı

NASA‘nın Orion Programı, Artemis I uzay aracının uçuşa uygun olduğunu, Dünya’dan ayın çevresine girmeye hazır olduğunu, iniş ve kurtarma için eve dönmeye hazır olduğunu onaylamak için Sistem Kabul İncelemesini ve Tasarım Sertifikasyon İncelemesini tamamladı.

Mühendisler, uzay aracının her yönünün doğru, teknik olgunluğa sahip olmasını sağlamak için her uzay aracı sistemini, tüm test verilerini, inceleme raporlarını ve doğrulamayı destekleyen analizleri inceledi.

Aslında bu inceleme, tümüyle uzay aracı geliştirme çabalarına onay damgası verdi ve Uzay Fırlatma Sistemi roketiyle entegrasyondan önce geçilmesi gereken son resmi basamak olduğundan bu onayın öneminin büyük olduğunu bir kez daha göstermiş oldu.

İnceleme, uzay aracı tasarımına ek olarak, tüm güvenilirlik ve güvenlik analizlerini, üretim kalitesini ve konfigürasyon yönetim sistemlerini ve operasyon kılavuzlarını onayladı.

Orion, Uzay Fırlatma Sistemi ve Keşif Yer Sistemleri programları, önümüzdeki yıl Orion ve SLS’nin ilk entegre uçuş testi olan Artemis I ile başlayarak Artemis programının temel unsurlarını meydana getirmektedir. Artemis II, astronotları her zamankinden daha uzağa götürecek ilk insan görevi olacak.

Bilgilendirme: Bu web sitesini farklı platformlar üzerinden görüntülüyor iseniz, en iyi şekilde verim alabilmek için tarayıcı üzerinden erişim sağlamanızı tavsiye ediyoruz. Bahsi geçen platformlar, size en iyi kullanıcı deneyimini sunamaz. Lütfen web sitemizi tarayıcı üzerinden ziyaret edin.
Yazar Hakkında

Makaleleri

2020 yılının 3. çeyreğinde, bizim gibi tüm uzay meraklıları için kaliteli ve özgün içerikleri harmanlayarak en güncel olacak şekilde yazmaya başladık. Değerli okurlarımızla birlikte bir uzay serüvenine çıktık ve bu serüvende birlikte yol alıyoruz. Bizi takip eden, etmeyen herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Benzer Yazılar
HaberlerUzay

Türksat 5A Dünya Yörüngesine Fırlatıldı

Cape Canaveral Uzay Kuvvetleri İstasyonunda 21:15 EST’de (8 Ocak 0215 GMT), Uzay Fırlatma…
Devamını oku
HaberlerUzay

NASA'yı Mars'ta Yedi Dakikalık Dehşet Bekliyor

NASA, gezici aracı Perseverance, Şubat ayında Mars’a indiğinde, uzay aracı 20.000 km/s…
Devamını oku
HaberlerUzay

Neptün'deki Karanlık Bir Fırtına Yönünü Tersine Çevirdi

NASA’nın Hubble Uzay Teleskobu girdabı ilk olarak 2018’de tespit etti. Bir yıl…
Devamını oku
E-POSTA ABONELİĞİ
Yeni içerikleri ilk siz okuyun

Hemen şimdi bir mail aboneliği başlatın ve yeni içeriklerden anında haberiniz olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir