SpaceX, Bugün NASA İçin Uluslararası Uzay İstasyonu’na Bir Dragon Kargo Roketi Fırlatacak - Uzayboslugu.com
HaberlerUzay

SpaceX, Bugün NASA İçin Uluslararası Uzay İstasyonu’na Bir Dragon Kargo Roketi Fırlatacak

Bugün (6 Aralık) EDT saat 11: 17’de (1617 GMT), daha önce uçmuş bir SpaceX Falcon 9 roketi NASA’nın Kennedy Uzay Merkezi‘nden burada gökyüzüne yükselecek. 

İki aşamalı fırlatıcı, Dragon kargo kapsülünü kaldıran Kennedy Uzay Kalkış Merkezi kalkış kompleksinden (Pad 39) fırlayacak. (2.903 kilogram) yeni malzemeler, deney donanımı ve yörüngedeki laboratuvardaki astronotlar için diğer ekipmanlar Uluslararası Uzay İstasyonu’na doğru yola çıkacak.

SpaceX artık uzay istasyonuna kargo gönderecek olan üç ticari ortaktan biri. (Northrop Grumman ve Sierra Nevada diğer ikisi.) 2008’de verilen ilk CRS sözleşmelerinde, Northrop (daha sonra Orbital ATK ) ve SpaceX, ISS‘ye yaklaşık 6 milyar dolara 31 görev için 93.800 kilogramdan fazla kargo teslim etmiştir.

Fırlatmayı ve görevin detaylarını şuan da aşağıdan canlı olarak takip edebilirsiniz. Ayrıca Uluslararası Uzay İstasyonu hakkında daha detaylı bilgi almak istersen buradan ilgili makaleye ulaşabilirsiniz.

Bilgilendirme: Bu web sitesini farklı platformlar üzerinden görüntülüyor iseniz, en iyi şekilde verim alabilmek için tarayıcı üzerinden erişim sağlamanızı tavsiye ediyoruz. Bahsi geçen platformlar, size en iyi kullanıcı deneyimini sunamaz. Lütfen web sitemizi tarayıcı üzerinden ziyaret edin.
Yazar Hakkında

Makaleleri

2020 yılının 3. çeyreğinde, bizim gibi tüm uzay meraklıları için kaliteli ve özgün içerikleri harmanlayarak en güncel olacak şekilde yazmaya başladık. Değerli okurlarımızla birlikte bir uzay serüvenine çıktık ve bu serüvende birlikte yol alıyoruz. Bizi takip eden, etmeyen herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Benzer Yazılar
HaberlerUzay

Türksat 5A Dünya Yörüngesine Fırlatıldı

Cape Canaveral Uzay Kuvvetleri İstasyonunda 21:15 EST’de (8 Ocak 0215 GMT), Uzay Fırlatma…
Devamını oku
HaberlerUzay

NASA'yı Mars'ta Yedi Dakikalık Dehşet Bekliyor

NASA, gezici aracı Perseverance, Şubat ayında Mars’a indiğinde, uzay aracı 20.000 km/s…
Devamını oku
HaberlerUzay

Neptün'deki Karanlık Bir Fırtına Yönünü Tersine Çevirdi

NASA’nın Hubble Uzay Teleskobu girdabı ilk olarak 2018’de tespit etti. Bir yıl…
Devamını oku
E-POSTA ABONELİĞİ
Yeni içerikleri ilk siz okuyun

Hemen şimdi bir mail aboneliği başlatın ve yeni içeriklerden anında haberiniz olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir