SpaceX Crew-1 Görevi, Dragon Kapsülündeki 4 Kişilik Mürettebatı İle Uzay İstasyonuna Ulaştı - Uzayboslugu.com

HaberlerUzay

SpaceX Crew-1 Görevi, Dragon Kapsülündeki 4 Kişilik Mürettebatı İle Uzay İstasyonuna Ulaştı

SpaceX’in Crew Dragon kapsülü, Uluslararası Uzay İstasyonu’na ilk kez dört astronottan oluşan bir mürettebatı başarıyla teslim etti.

27 saatlik bir yörüngesel kovalamacanın ardından, Crew-1 görevi, NASA astronotları Victor Glover, Mike Hopkins ve Shannon Walker ve Japan Aerospace Exploration’dan Soichi Noguchi ile 16 Kasım Pazartesi gecesi uzay istasyonuna geldi.

Crew Dragon uzay aracı, 15 Kasım Pazar akşamı Florida’daki NASA’nın Kennedy Uzay Merkezi’nden bir Falcon 9 roketiyle fırlatıldı ve istasyonun Harmony modülüne 27 saat sonra, 23:00 EST’de (17 Kasım 04:00) yanaştı.

Yörüngedeki laboratuvarda planlanan altı aylık kalış süresi bu sayede başlamış oldu.Gemiye yanaştıktan yaklaşık iki saat sonra, dört Crew-1 astronotu uzay istasyonunda süzülerek yörüngedeki laboratuvarda kalmaya başladılar.

Bilgilendirme: Bu web sitesini farklı platformlar üzerinden görüntülüyor iseniz, en iyi şekilde verim alabilmek için tarayıcı üzerinden erişim sağlamanızı tavsiye ediyoruz. Bahsi geçen platformlar, size en iyi kullanıcı deneyimini sunamaz. Lütfen web sitemizi tarayıcı üzerinden ziyaret edin.
Yazar Hakkında

Makaleleri

2020 yılının 3. çeyreğinde, bizim gibi tüm uzay meraklıları için kaliteli ve özgün içerikleri harmanlayarak en güncel olacak şekilde yazmaya başladık. Değerli okurlarımızla birlikte bir uzay serüvenine çıktık ve bu serüvende birlikte yol alıyoruz. Bizi takip eden, etmeyen herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Benzer Yazılar
HaberlerUzay

Perseverance Mars'a İniş Yaptı

NASA, 18 Şubat Perşembe günü Mars’ın Jezero Krateri’ne yaptığı iniş…
Devamını oku
HaberlerUzay

BAE'nin Umut Sondası Mars Yörüngesine Girdi

Birleşik Arap Emirlikleri‘nin (BAE) “Umut” sondası, Arap dünyasının ilk…
Devamını oku
HaberlerUzay

SpaceX'in Starship SN9 Prototipi Fırlatıldı

SpaceX’in Starship aracının en son prototipi olan SN9, bugün (2 Şubat) şirketin…
Devamını oku
E-POSTA ABONELİĞİ
Yeni içerikleri ilk siz okuyun

Hemen şimdi bir mail aboneliği başlatın ve yeni içeriklerden anında haberiniz olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir