SpaceX, Yer Sensörü Hatası Nedeniyle Starlink Fırlatmasını İptal Etti - Uzayboslugu.com

HaberlerUzay

SpaceX, Yer Sensörü Hatası Nedeniyle Starlink Fırlatmasını İptal Etti

SpaceX , Florida’daki fırlatma rampasında bu sabah (1 Ekim) anormal bir yer sensörü hatası nedeniyle, patlamadan 18 saniye önce Starlink internet uydularının fırlatılmasını durdurdu.

SpaceX’te uzay aracı operatörü olan Siva Bharadvaj, iptali duyurduktan sonra, “Geri sayımın amacı potansiyel sorunları uçuştan önce yakalamamıza yardımcı olmaktır.” dedi. “Bir fırlatmanın ters gidebileceği binlerce yol ve doğru gidebileceği tek yol var.” diye sözlerine ekledi.

Bu program sorunsuzca başladığında, özellikle şu anda iyi bağlantı koşulları olmayan uzak bölgelerde internet hizmetleri sağlamak için tasarlanan SpaceX‘in büyüyen mega konstelasyonuna katılmak için yaklaşık 60 Starlink uydusunun 13. grubunu yörüngeye gönderecek.

Bilgilendirme: Bu web sitesini farklı platformlar üzerinden görüntülüyor iseniz, en iyi şekilde verim alabilmek için tarayıcı üzerinden erişim sağlamanızı tavsiye ediyoruz. Bahsi geçen platformlar, size en iyi kullanıcı deneyimini sunamaz. Lütfen web sitemizi tarayıcı üzerinden ziyaret edin.
Yazar Hakkında

Makaleleri

2020 yılının 3. çeyreğinde, bizim gibi tüm uzay meraklıları için kaliteli ve özgün içerikleri harmanlayarak en güncel olacak şekilde yazmaya başladık. Değerli okurlarımızla birlikte bir uzay serüvenine çıktık ve bu serüvende birlikte yol alıyoruz. Bizi takip eden, etmeyen herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Benzer Yazılar
HaberlerUzay

Perseverance Mars'a İniş Yaptı

NASA, 18 Şubat Perşembe günü Mars’ın Jezero Krateri’ne yaptığı iniş…
Devamını oku
HaberlerUzay

BAE'nin Umut Sondası Mars Yörüngesine Girdi

Birleşik Arap Emirlikleri‘nin (BAE) “Umut” sondası, Arap dünyasının ilk…
Devamını oku
HaberlerUzay

SpaceX'in Starship SN9 Prototipi Fırlatıldı

SpaceX’in Starship aracının en son prototipi olan SN9, bugün (2 Şubat) şirketin…
Devamını oku
E-POSTA ABONELİĞİ
Yeni içerikleri ilk siz okuyun

Hemen şimdi bir mail aboneliği başlatın ve yeni içeriklerden anında haberiniz olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir