SpaceX’in 4 Astronotu Taşıyan Crew Dragon Kapsülü Uzay İstasyonu’na Ulaştı - Uzayboslugu.com

HaberlerUzay

SpaceX’in 4 Astronotu Taşıyan Crew Dragon Kapsülü Uzay İstasyonu’na Ulaştı

NASA’nın SpaceX Crew-2 astronotları, mikro yerçekimi laboratuvarındaki ikinci ticari mürettebat rotasyon görevi için Uluslararası Uzay İstasyonu’na giden sabah erkenden fırlatılmasının ardından istasyona ulaştı.

Uluslararası astronot ekibi, Florida’daki NASA’nın Kennedy Uzay Merkezi’ndeki Fırlatma Kompleksi 39A’dan Cuma günü sabah 5:49’da (EDT’de) havalandı. SpaceX Falcon 9 roketi, Crew Dragon uzay aracını NASA astronotları Shane Kimbrough ve Megan McArthur ile birlikte JAXA (Japan Aerospace Exploration Agency) astronotu  Akihiko Hoshide  ve ESA (European Space Agency) astronot Thomas Pesquet ile birlikte altı aylık bir görev için yörüngeye fırlattı.

Crew Dragon’un uçuşu sırasında SpaceX, uzay aracına Hawthorne, California’daki görev kontrol merkezinden komuta edecek ve NASA ekipleri, ajansın Houston’daki Johnson Uzay Merkezi’ndeki Görev Kontrol Merkezi’nden uçuş boyunca uzay istasyonu operasyonlarını izleyecek. NASA Yönetici Vekili Steve Jurczyk, “Geçen Mayıs ayından bu yana uzay istasyonuna üç mürettebatla fırlatılan NASA ve Ticari Ekip Programımız için inanılmaz bir yıl oldu” dedi. ”Bu; NASA, SpaceX ve ESA ve JAXA’daki uluslararası ortaklarımız ve uzay istasyonundaki bilimsel araştırmaların geleceği için bir başka önemli kilometre taşıdır.” diye de sözlerine ekledi.

Bilgilendirme: Bu web sitesini farklı platformlar üzerinden görüntülüyor iseniz, en iyi şekilde verim alabilmek için tarayıcı üzerinden erişim sağlamanızı tavsiye ediyoruz. Bahsi geçen platformlar, size en iyi kullanıcı deneyimini sunamaz. Lütfen web sitemizi tarayıcı üzerinden ziyaret edin.
Yazar Hakkında

Makaleleri

2020 yılının 3. çeyreğinde, bizim gibi tüm uzay meraklıları için kaliteli ve özgün içerikleri harmanlayarak en güncel olacak şekilde yazmaya başladık. Değerli okurlarımızla birlikte bir uzay serüvenine çıktık ve bu serüvende birlikte yol alıyoruz. Bizi takip eden, etmeyen herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Benzer Yazılar
HaberlerUzay

Perseverance, Mars'ta Oksijen Üretmeye Başladı

Perseverance, astronotların bir gün Kızıl Gezegeni keşfetmelerine yardımcı olabilecek bir…
Devamını oku
HaberlerUzay

Perseverance Mars'a İniş Yaptı

NASA, 18 Şubat Perşembe günü Mars’ın Jezero Krateri’ne yaptığı iniş…
Devamını oku
HaberlerUzay

BAE'nin Umut Sondası Mars Yörüngesine Girdi

Birleşik Arap Emirlikleri‘nin (BAE) “Umut” sondası, Arap dünyasının ilk…
Devamını oku
E-POSTA ABONELİĞİ
Yeni içerikleri ilk siz okuyun

Hemen şimdi bir mail aboneliği başlatın ve yeni içeriklerden anında haberiniz olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir